iOS

Úvodní stránka iTAPEK Pro

Úvodní stránka nabízí v principu 4 možnosti, kam dál:

vede na Informační stránku. Pokud je červené, na Informační stránce byl upraven text. Nenechte si uniknout naše nová moudra.

vede na Předplatné

vede na Vyhledávání v aplikaci

[ZDP (2020)] nebo obdobně jakákoliv jiná kniha otevře text se zákonem. Datum ve spodní části knihy ukazuje, kdy jsme v knize naposledy prováděli nějaké úpravy. Pokud nemáte staženou aktuální verzi, nabídne se ke stažení, ale pokud opravdu spěcháte, můžete nabídku slušně odmítnout a pokračovat v práci s poslední verzí poznámek, která je stažena ve vašem zařízení.

Z logiky věci tedy vyplývá, že z Úvodní stránky budete nejčastěji otevírat knihy zákonů, případně zkusíte Vyhledávání (které po inicializaci z Úvodní stránky bude vyhledávat ve všech knihách, které na Úvodní stránce vidíte; stejná funkce vyvolaná z příslušné knihy bude vyhledávat jenom v této knize).


Kromě úvodní stránky doporučujeme kouknout i na Settings/iTAPEK Pro.

V rámci Siri & Search žádné užitečné funkce nenabízíme.

Aplikace není náročná na mobilní data. Stažení aktualizovaného zákona vyžaduje cca 25 Mb. Více dat samozřejmě mohou obsahovat různé dokumenty (např. rozsudky a pokyny), na které odkazujeme a které bude nezbytné před prvním použitím stáhnout, ale ani v tomto případě by celková spotřeba dat při běžném využívání neměla být významná.

Volba „Mazat stažené PDF“ zajistí, že se při vypnutí aplikace vymažou stažené PDF soubory. V základním nastavení stažené soubory naopak zůstanou v aplikaci. Výhodou je, že jsou okamžitě k dispozici pro opakované použití (nestahují se znovu) a logicky jsou k dispozici i bez připojení k internetu.

Nevýhodou této volby je, že pokud dojde ke změně staženého souboru, nebude do zařízení nová verze stažena. Proto čas od času doporučujeme využít volbu „Vyčisti cache“ a vypnout a zapnout aplikaci.